Jdi na obsah Jdi na menu
 


O třídě Vrabčáků

89813957_10215126651262151_793129543010353152_n.jpgVe Vrabčákově s dětmi pracují:

p. uč. Bc. Daniela Foldynová

p. uč. Jan Smola                            

Třídu Vrabčáků navštěvuje 24 dětí ve věku 3 - 5 let. Děti se adaptují na nové prostředí, seznamují se s novými kamarády, dospěláky, zvykají si na odloučení od rodiny.

Ve Vrabčákově si děti nejen hrají, ale také se učí. Učí se, co je v životě důležité - aby se dokázali s lidmi domluvit a vzájemně si pomohli, uměli přiznat chybu a omluvit se, být samostatní, věřit si, ale nebýt sobečtí a brát ohled na ostatní, ....... a to všechno proto, aby z každého vrabčího kluka a z každé vrabčí holčičky vyrostl skvělý človíček, kterého budou mít všichni rádi a budou si ho vážit.

Aby v naší třídě všechno fungovalo tak, jak má, a aby se nám společně hezky pracovalo, máme určená PRAVIDLA, která se učíme dodržovat. Jsou to například tato: "Ve třídě chodíme pomalu", "Ruce nám pomáhají a neubližují", "Uši slouží k naslouchání", "Kopeme pouze do balónu", "Pusa říká jen hezká slova", "Když jeden mluví, ostatní naslouchají", .... Tato pravidla máme v podobě piktogramů, které děti samy kreslí, vyvěšená po celé třídě, aby je měly stále na očích.

 Velký důraz klademe na samostatnost dětí, samy se obsluhují při jídle - chystají si svačinku, oběd, nosí si pití, učí se správně chystat příbor a správně ho při jídle používat. Ve Vrabčákově jí děti za pomoci lžíce a vidličky. Snaží se samy plnit zadané úkoly, pokud si neví rady, požádají o pomoc ostatní děti nebo učitelé. Také při oblékání se snaží být co nejvíce samostatné. Řídíme se heslem "POMOZ MI, ABYCH TO DOKÁZAL SÁM".

 Nejen na začátku docházky do školky, ale i po celou dobu jejího trvání dbáme na komunikaci s rodiči, která nám pomáhá k efektivnější práci s dítětem a také k lepší adaptaci. Na konci prvního pololetí probíhají konzultační hodiny s rodiči, kde konzultujeme vývoj dítěte.

 
 


Poslední fotografie


Archiv

Kalendář
<< duben / 2020 >>